![koylogloy](http://stelioskouloglou.gr/wp-content/uploads/2023/11/koylogloy-980x652.png)
Το ζήτημα του σεβασμού της αντίθεσης της τοπικής κοινωνίας στην χωροθέτηση σταθμού αποθήκευσης και επαναεριοποίησης υγροποιημένου φυσικού αερίου στον Παγασητικό κόλπο φέρνει στην προσοχή της Ευρωπαϊκής Επιτροπής ο ευρωβουλευτής Στέλιος Κούλογλου. Με ερώτησή του, ο Στ. Κούλογλου, αφού επισημαίνει τις τεκμηριωμένες ανησυχίες των πολιτών για τις περιβαλλοντικές, κοινωνικές και οικονομικές επιπτώσεις, που απορρέουν από την εφαρμογή ...