![Portrait of MEP Stelios KOULOGLOU](http://stelioskouloglou.gr/wp-content/uploads/2015/06/EP_Photos-10.jpg)
Αντιπρόεδρος της Επιτροπής Ανάπτυξης (DEVE) του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου εκλέχτηκε χθες ο ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Στέλιος Κούλογλου, λίγες εβδομάδες μετά την ανάληψη των καθηκόντων του στις Βρυξέλλες. Κατά τη διαδικασία υποβολής υποψηφιοτήτων, το λόγο έλαβε εκ μέρος της Ευρωπαϊκής Ενωτικής Αριστεράς, η ευρωβουλευτής των Podemos, Λόλα Σάντσεζ, η οποία πρότεινε την υποψηφιότητα του κ. Κούλογλου. Όπως είπε ...